BELYSNING / Bordslampor / Skrivbordslampor 10695090
*
nr 1069 5090
Skrivbordslampor
Ett par, Mässing, 50/60-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:05:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 17:54:31
1
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall mässing skrivbordslampor
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23
-
4210 Bordslampa
artemide, Italien. Höjd: 54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:18
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:47
-
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:58
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42
*
Skrivbordslampor
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5090
Skrivbordslampor
Ett par, Mässing, 50/60-tal
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 17:54:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall mässing skrivbordslampor
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:23 -
4210 Bordslampa
artemide, Italien. Höjd: 54 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:18 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:47
-
4243 Bordslampa
Philips, mässing. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:58 -
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:41 -
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42